فردای بوكان

اجتماعي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي

فرماندار بوكان:
راه‌هاي روستايي روستاهاي بالاي 100 خانوار بوكان آسفالت شد

خبرگزاري فارس: امروز راه‌هاي روستايي تمام روستاهاي بالاي 100 خانوار استان آسفالت شده است.  به گزارش خبرگزاري فارس از بوكان، حسن عباسي ظهر امروز در جمع مسئولان فرهنگي اين شهرستان افزود: امروز سطح توسعه راه‌هاي روستايي در بوكان به 260 كيلومتر رسيده در حالي كه در چهار سال گذشته اين ميزان 130 كيلومتر بود. وي اضافه كرد: همچنين ميزان برخورداري از آب شرب روستايي در اين شهرستان از 49 درصد در سال 84 امروز به 90 درصد بالغ شده است. عباسي اذعان كرد: تمام روستاهاي اين شهرستان از تلفن خانگي برخوردارند. وي ايجاد كمربندي، احداث كارخانه سيمان كه فاز اول آن تا اوايل تير به بهره‌برداري مي‌رسد و واگذاري سهام عدالت به 82 هزار نفر از مردم اين شهرستان از جمله خدمات دولت نهم در اين شهرستان هستند. عباسي گازرساني به روستاها، مشكل بيكاري و ايجاد اشتغالزايي و ساماندهي سكونتگاه‌هاي غيررسمي را از نيازهاي شهرستان بوكان برشمرد و افزود: اقدامات دولت نهم و توجه ويژه غبار محروميت را از چهره شهرستان بوكان زدوده است. عباسي افزود: در چهار سال گذشته دولت با عمل به شعار عدالت‌محوري و توزيع متوازن ثروت توانست سطح خدمات‌رساني به منطقه را افزايش دهد به طوري كه امروز مي‌توانيم ادعا كنيم ديگر بوكان تابع شهرهاي محروم نيست. وي تأكيد كرد: حضور دولت در مناطق محروم و تمركز در اجراي طرح‌هاي عمراني در اين مناطق از مهم‌ترين زمينه‌هاي اجراي عدالت است. فرماندار بوكان خاطرنشان كرد: در سال‌هاي گذشته براي اجراي زيرساخت‌هاي لازم در منطقه طرح‌هاي مختلفي اجرا شده و دولت بيش از 50 ميليارد ريال اعتبار علاوه بر اعتبارات ملي و استاني به شهرداري كمك كرده است. امام جمعه بوكان گفت: امروز ملت ايران بايد قدردان اين نظام باشند چراكه خداوند اين حكومت اسلامي را به وسيله ناخداي كشتي اين انقلاب كه مقام معظم رهبري است سپرده است. ماموستا عبدالرحمان خليفه‌زاده افزود: مسئولان دولت نهم با از خودگذشتگي، تمام توان خود را صرف خدمت‌رساني به مردم مناطق مرحوم كرده اند. وي اذعان كرد: در اين چند سال اخير مسئولان هرچه در توان داشتند براي خدمت‌رساني به مناطق محروم صرف كرده‌اند و اين موضوع سبب شده كه غبار محروميت از چهره شهر زدوده شود. امام جمعه بوكان يادآور شد: امروز مجلس و دولت دست به دست هم داده‌اند و توسعه و پيشرفت را در شهرهاي دورافتاده و محروم شاهد هستيم. وي گفت: حضور مقام معظم رهبري در بين مردم كردنشين منطقه، دوستداران انقلاب را اميدوارتر و دشمنان را مايوس كرد. خليفه‌زاده با اشاره به اينكه انقلاب ما براي رسيدن به ارزش‌هاي اسلامي بود از معاون اول رييس جمهور خواست تا در كتاب‌هاي درسي، مدارس و دانشگاه‌ها بيشتر به مسايل ديني پرداخته شود.


فرماندار بوكان:
بيش از 4 ميليارد تومان براي عمران شهري بوكان اختصاص يافت


خبرگزاري فارس: فرماندار بوكان گفت: در چهار سال اخير 4 ميليارد و 650 ميليون تومان براي عمران شهري بوكان اختصاص يافته است.
 به گزارش خبرگزاري فارس از بوكان، حسن عباسي ظهر امروز در نشست تبيين الگوي مصرف در اين شهرستان اظهار داشت: تمام برنامه‌هاي دولت در راستاي اجراي خدمات صادقانه و بي‌منت به مردم است. وي افزود: توسعه فضاهاي ورزشي بانوان، بيمه بانوان بدون سرپرست، عمران شهري، خدمات دولت به روستاييان، مهاجرت معكوس از شهر به روستا، راه‌سازي و آسفالت راه‌هاي روستايي تنها بخشي از خدمات دولت در منطقه است. فرماندار بوكان در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر حضور گسترده بانوان در عرصه‌هاي مختلف تصريح كرد: به طور متوسط در ايران سالانه يك انتخابات برگزار مي‌شود و هر انتخابات نوعي رفراندوم است و در آن مطالبات و درخواست‌هاي مردم از نظام ارزيابي مي‌شود. عباسي خاطرنشان كرد: حضور تمام اقشار مختلف مردم در صحنه انتخابات سبب اقتدار دو چندان ايران اسلامي مي‌شود و اين حضور سبب دوستي و افزايش مطالبات از دولت است. وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام حركت به سوي اصلاح الگوي مصرف اذعان داشت: اصلاح الگوي مصرف كه به معني نهادينه كردن روش صحيح استفاده از منابع كشور است، سبب ارتقاي شاخص‌هاي زندگي و كاهش هزينه‌‌ها شده و زمينه‌اي براي گسترش عدالت است. فرماندار بوكان با بيان اينكه هدف مقام معظم رهبري از اين نامگذاري اجراي عدالت و بسط توسعه و استفاده تمام مردم از امكانات است، يادآور شد: اصلاح الگوي مصرف نيازمند فرهنگ‌‌سازي پايدار است و اين خود نيازمند راهكارهايي است تا تمام افراد جامعه الزام رفتارهاي اصلاح مصرف را احساس كنند و به تدريج اين اصلاح نهادينه شده و به يك رفتار پايدار و در نهايت به يك فرهنگ در تمام عرصه‌هاي مصرف تبديل شود.


فيلم مستند علمي تاريخي «نيايشگاه مانايي قلايچي» در بوکان ساخته مي شود


بوکان ـ فيلم مستند علمي تاريخي» نيايشگاه مانايي قلايچي« به کارگرداني »ابراهيم رحماني« در بوکان ساخته مي شود.
به گزارش روابط عمومي فيلم مستند »نيايشگاه مانايي قلايچي«, براي اولين بار در ايران فيلم مستند علمي تاريخي »نيايشگاه مانايي قلايچي«به کارگرداني »ابراهيم رحماني« و تهيه کنندگي »انجمن دوستداران يادگارهاي تاريخي ايزيرتو« در شهرستان بوکان ساخته مي شود. اين فيلم مستند علمي تاريخي با هدف انتقال مباحث مربوط به قدمت و پيشينه تاريخي، معرفي معماري و محوطه¬هاي آثار مانايي، سنگ نوشته و کتيبه آرامي قلايچي، آجرهاي لعابدار، کاوشهاي نجات بخشي، مجموعه بقاياي جانوري، تاريخ هنري، فرهنگ مانايي و مطالعات صورت گرفته تهيه و توليد مي شود.
در روزهاي آينده تصويربرداري اين فيلم در محوطه باستاني قلايچي بوکان آغاز خواهد شد. عوامل پروژه فيلم مستند علمي تاريخي » نيايشگاه مانايي قلايچي« عبارتند از:
نويسنده و مشاور باستان شناس: يوسف حسن زاده.
كارگردان: ابراهيم رحماني. /   مدير فيلمبرداري: رضا روز.
دستيار فيلمبردار: سارا قادري, امير پاشايي./ عکاس: وفا سراج مکري./ صدابردار: بهمن کريم خواه. /دستيار صدابردار: نويد رحماني.
مديريت روابط عمومي: منوچهر جهاني و منصور جهاني.
تهيه کننده: انجمن دوستداران يادگارهاي تاريخي ايزيرتو.
تپة قلايچي واقع در 7 کيلومتري شمال شرق شهرستان بوکان در جنوب درياچه اروميه در استان آذربايجان غربي از محوطه¬هاي کليدي عصر آهن در شمال غرب ايران به شمار مي رود. آجرهاي لعابدار اين محوطه ويترينهاي اکثر موزه¬هاي جهان از جمله: موزه شرق کهن توکيو، موزه ملي توکيو، موزه ماتسودو ژاپن، موزه مطالعات خاور نزديک ژاپن، موزه ملي ايران، موزه اروميه و ... را آراسته است.
روابط عمومي فيلم مستند علمي تاريخي » نيايشگاه مانايي قلايچي«.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم خرداد ۱۳۸۸ساعت ۸:۵۰ قبل از ظهر  توسط  جمعی از نویسندگان  |